Orgazm wielokrotny u partnerki

Mężczyzna zawsze powinien doprowadzić partnerkę do orgazmu, najlepiej wielokrotnego

Fakty są takie, że 50% kobiet nie osiąga or­gazmu podczas stosunku, a kolejna grupa osiąga go tylko sporadycznie. Naj­większym jednak błędem w tym micie jest założenie, że nie ma dobrego seksu bez szczytowania. Seks tymczasem może przynosić satysfakcję również bez do­świadczania orgazmu - i nie chodzi w nim o to, by mężczyzna miał obowiązek doprowadzić partnerkę do momentu szczytowego.

Mężczyźni często skupiają uwagę na intensywności orgazmu kobiety. Jeże­li nie przypomina on wybuchu wulkanu, uważają, że nie pobudzili dostatecz­nie partnerki. Przyjmując taką postawę, zapominają o innych funkcjach seksu.

Kontakt intymny to także:

  • wyraz czułości,
  • przytulanie i dotyk,
  • wy­raz emocjonalnej bliskości,
  • doświadczanie przez obie strony wielu różnych form fizycznej przyjemności,
  • otrzymywanie wsparcia, pocieszenia i tak da­lej.

Szczytowanie to tylko jedna z form przeżywania seksu. Ty i twoja partner­ka możecie mieć ochotę na seks, a zarazem nie być zainteresowani orgazmem lub móc go osiągać tylko w określonych warunkach. Ogromną przyjemność może sprawiać samo przytulanie i dotyk. Również stymulacja może sprawiać satysfakcję, być dobrym sposobem kontaktu i wzajemnego dzielenia się sobą. Jeśli jednak wierzysz w mit orgazmu, nie pozwalasz sobie na wszystkie te cu­downe doznania.

 


Fragmenty z książki "Być mężczyzną".
Autorzy: Patrick Fanning, Matthew Mckay.

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Księgarnia internetowa GWP


Polityka Prywatności