Masturbacja - gorsza forma seksu

Masturbacja jest gorszą formą seksu

Masturbacja jest postrze­gana przez wielu mężczyzn jako zachowanie, do którego są zmuszeni, kiedy „prawdziwy" seks jest niemożliwy. Nie da się jednak zaprzeczyć, że dzięki masturbacji można doświadczyć orgazmu, który bywa niekiedy przyjemniejszy niż podczas współżycia. Niezależnie od tego, czy masturbujesz się sam, czy z part­nerką, możesz doświadczyć tego szczególnego zaspokojenia, które zdarza się, gdy całą uwagę kierujesz na siebie. Możesz oddać się temu, co odczuwasz. Nie musisz nic robić dla drugiej osoby.

Niektórzy postrzegają masturbację jako swego rodzaju oszukiwanie part­nerki, pozbawianie jej pewnej części swojej seksualnej energii. Podobnie uwa­żali chińscy mistycy, dla których masturbacja była czynnością podejrzaną, „współżyciem z duchami". A przecież prawie każdy mężczyzna, który żyje w stałym związku, masturbuje się regularnie. Jest to naturalne i nie ma w tym nic złego. Nie martw się tym, chyba że masz stałą partnerkę, a masturbacja to jedyna forma twojej aktywności seksualnej przez dłuższy czas.

Jeżeli jeszcze nie zaznaczyłeś mitów odnoszących się do ciebie, zrób to te­raz. Nie wystarczy jednak tylko wiedzieć, które z nich mają na ciebie wpływ. Musisz popracować nad zmianą zachowania będącego konsekwencją wiary w mity. Ćwiczenie przedstawione poniżej pomoże ci dokonać takiej rzeczywistej zmiany w postępowaniu.

 


Fragmenty z książki "Być mężczyzną".
Autorzy: Patrick Fanning, Matthew Mckay.

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Księgarnia internetowa GWP


Polityka Prywatności