Metoda Pilatesa

Jakie korzyści daje Pilates
Niezwykłość metody Pilatesa polega między innymi na tym, że przynosi ona nie tylko korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Poprawia wygląd całej sylwetki, ale również wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Niweluje bóle kręgosłupa i stawów oraz uczy nawyków poprawnego oddychania.
Pilates jest dobry dla każdego
Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Głównym przesłaniem ćwiczeń Pilatesa jest wzmocnienie świadomości własnego ciała. Jest to bardzo istotne w dzisiejszych czasach, kiedy ciągle się spieszymy, nie zwracamy uwagi na własną postawę, pracując tym samym na choroby kręgosłupa, zniekształcając swoją sylwetkę i nieprawidłowo oddychając, co w prosty sposób prowadzi do pogorszenia jakości naszego życia. Pilates ma to zmienić. I zmienia!
Unoszenie Tułowia + setka (w leżeniu na plecach)
Połóż się na plecach i unieś obie nogi ugięte pod kątem prostym nad podłogę. Przenieś obie ręce za głowę. Wyciągnij przed siebie na przemian prawą i lewą rękę, unosząc jednocześnie jak najwyżej klatkę piersiową. Następnie przenieś oba ramiona wzdłuż tułowia i energicznie naciskając nimi dziesięć razy w kierunku podłogi napinaj mięśnie brzucha z wydechem.
Unoszenie, odwodzenie w klęku podpartym
Przejdź do pozycji klęku podpartego z ramionami ustawionymi w linii barków, a kolanami rozstawionymi na szerokość bioder. Podciągnij pępek do kręgosłupa, tak aby wypłaszczyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa.
Rozciąganie górnej nogi z pogłębianiem
Ułóż ciało w pozycji na boku. Łokieć połóż na wysokości barku. Podciągnij talie nad podłogę a nogi przenieś nieznacznie do przodu. Wyprostuj nogi i zadrzyj palce stóp.
Opuszczanie ramion i nóg w leżeniu
Przejdź do siadu ze stopami i kolanami rozstawionymi na szerokość bioder. Z wydechem wciskaj powoli krąg za kręgiem w podłogę i przejdź do leżenia. Unieś do góry wyprostowane nogi i ramiona.
Polityka Prywatności