Skuteczne rady na zajady

Kiedy w okolicach naszych ust pojawiają się zmiany chorobowe,zaczynamy odczuwać dyskomfort i szukamy skutecznych porad. Stan naszych ust może być jednym z przejawów nieprawidłowości w organizmie, dlatego warto dobrze im się przyglądać. Jedną z chorób, która najczęściej atakuje usta są zajady. Co o nich wiemy i jak się ich pozbyć?

Na pojawienie się stanów zapalnych w kącikach ust mogą mieć wpływ choroby i schorzenia przewlekłe, takie jak cukrzyca typu 1. Jednym z jej głównych objawów jest przesuszona skóra, której skutkiem ubocznym są właśnie zajady. Mogą towarzyszyć również spadkowi odporności organizmu oraz chorobom z nim związanym, takim jak anemia lub obecność wirusa HIV. Zajady mogą być również objawem reakcji alergicznej na nikiel zawarty w sztućcach. Najczęściej jednak pojawiają się w wyniku infekcji wywoływanych przez grzyby i bakterie. W trakcie chorób i infekcji powinniśmy uważać również na antybiotyki, których stosowanie może wywołać zajady.
Zajady mogą również wynikać z braku higieny jamy ustnej. Na powstawanie zajadów może mieć wpływ również próchnica oraz choroby zębów. Mogą wywołać je również złe nawyki i czynniki zewnętrzne, jak przykład częste oblizywanie ust przy złych warunkach atmosferycznych.
Do powstania zajadów może przyczynić się nieodpowiednia dieta, której efektem jest niedobór żelaza, witamin z grupy B oraz witaminy C. W szczególności awitaminoza związana z ryboflawiną, czyli witaminą B2 odpowiedzialną za stan błon śluzowych, która może być przyczyną powstania stanów zapalnych kącików ust. Zwykle jej niedobór jest efektem antybiotykoterapii, przyjmowania antykoncepcji hormonalnej lub złej diety.
Zajady, chociaż nieprzyjemne i bolesne, nie są dolegliwością, której nie da się zapobiec. Aby ustrzec się od zajadów, pamiętajmy o tym, aby aby w miesiącach jesienno-zimowych stosować odpowiednie balsamy ochronne i nie oblizywać ust przebywając na zewnątrz. Latem stosujmy kremy zawierające filtry UV, żeby ochronić delikatny naskórek przed działaniem promieni słonecznych. Ważna jest również odpowiednia dieta, zawierająca witaminę C i witaminy z grupy B - w szczególności B2, dzięki której błony śluzowe funkcjonują prawidłowo. 
Aby złagodzić pieczenie wywołane przez zajady i przyspieszyć gojenie ranek powstałych w kącikach ust, można sięgnąć po maść zawierającą witaminę B2 i cynk, taką jak np. ZAJADEX ®, która złagodzi nieprzyjemne swędzenie, zwalczy drobnoustroje będące przyczyną problemu i skróci czas regeneracji ust. Taki preparat tworzy na skórze specjalną warstwę ochronną redukując uczucie dyskomfortu i pieczenia skóry.Starannie dobrane składniki aktywne takich preparatów jak na przykład ZAJADEX przynoszą natychmiastową ulgę i eliminują najczęstsze problemy skóry ust m.in.: pierzchnięcie, pękające kąciki ust czy drobne uszkodzenia naskórka. Sukces w pielęgnacji skóry ust z dolegliwościami polega na regularnej aplikacji preparatów regeneracyjnych, które w zależności od potrzeb skóry warg stosuje się miejscowo lub na całe usta. Zadbane usta wyglądają estetycznie i dodają uroku. Jeśli już pojawią się zmiany chorobowe w okolicach ust, jak na przykład zajady, sięgajmy po skuteczne rozwiązania.
 

dodane przez materiały prasowe


data ostatniej modyfikacji: 2016-06-24 13:05:12
Komentarze
Polityka Prywatności