Studentka - artykuły

Wkład kobiet w naukę jest niepodważalny. Jednak wciąż ich udział w tej dziedzinie jest mniejszy niż mężczyzn – naukowczynie stanowią 29% ogółu badaczy. I choć stopniowo zmienia się percepcja roli kobiet w nauce, to nadal potrzebują wsparcia, aby równość praw obu płci stała się rzeczywistością. Świat potrzebuje nauki, a nauka potrzebuje kobiet, które dokonują przełomowych odkryć – tym hasłem organizatorzy programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki już po raz 20. zapraszają młode badaczki do udziału w jednym z najbardziej rozpoznawalnych konkursów stypendialnych w Polsce.
Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” organizują wspólnie kolejną, dziewiątą edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”.
Chcesz podnieść kwalifikacje zawodowe i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Do 3 marca możesz zgłosić się do programu „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens i kierowanego do studentek uczelni technicznych. W ramach projektu odbędą się specjalistyczne warsztaty, a uczestniczki otrzymają szansę na wyjazd w kwietniu na Targi Hannover Messe. Zostań Inżynierką 4.0 i zgłoś swoje uczestnictwo w programie!
Wstydliwe, pomijane w dyskursie, zamiatane pod dywan - tematy kobiecej profilaktyki zdrowotnej oraz wirusa HPV wciąż noszą znamiona tabu. Na ratunek krakowiankom przybywa jesienna odsłona kampanii edukacyjnej Go Healthy Girl, której celem jest popularyzacja rzetelnej wiedzy na temat profilaktyki, przebiegu oraz leczenia kobiecych schorzeń intymnych. Swój udział w akcji zadeklarowały największe krakowskie uczelnie, a hasztag #SheCare już podbija media społecznościowe. Partnerem biznesowym akcji jest polski oddzial State Street Bank.
Jedne kobiety przychodzą do gabinetu z kilkoma dodatkowymi włosami, innym nawet bujne owłosienie w miejscach typowych dla mężczyzn w ogóle nie przeszkadza. Kiedy hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie, kwalifikuje się do leczenia? Co współczesna medycyna jest w stanie zaproponować w tym względzie kobietom – radzi lek. med. Sylwia Kuźniarz-Rymarz, specjalista endokrynolog z Centrum Medycznego Sublimed w Krakowie.
Narodziny dziecka są zawsze radością dla całej rodziny. Ale jest to także wydarzenie, które oznacza koniec beztroskiego życia młodych rodziców, a początek długiego, co najmniej kilkunastoletniego okresu ogromnej odpowiedzialności i obowiązków. Niejednokrotnie połączonych z obowiązkami wobec samych siebie, jeżeli studiujemy.
Wszyscy pamiętamy kultowe sceny z filmów sprzed kilkudziesięciu lub nawet kilkunastu lat, gdzie główny bohater i piękna bohaterka seksownie „puszczają dymka”, a papieros ma dodać im atrakcyjności i seksapilu. Wystarczy spojrzeć na ostatnie filmy, opowiadające o współczesności, by zobaczyć, że rola, jaką otrzymuje papieros w produkcjach kinowych jest już nieco inna. Ma on podkreślać zepsucie lub dekadentyzm postaci, której towarzyszy.
Małymi krokami zbliżają się wakacje, które kojarzą się ze słońcem, plażą, relaksem i… z bikini. Nogi i pachy darzymy szczególną uwagą i pielęgnujemy przez cały rok. Bikini zaś bierzemy pod lupę najczęściej przed wakacjami, bo prawie każda kobieta chce się nieskazitelnie prezentować w kostiumie kąpielowym. O tym, że depilacja bikini jest wskazana, nie tylko ze względów estetycznych czy higienicznych, ale dla wygody, wiedzą już zarówno kobiety i mężczyźni.
Podczas treningu nic nie powinno nas rozpraszać, a szczególnie wrastające i swędzące włoski na nogach, pod pachami i w okolicach bikini. Skuteczna depilacja nie tylko przyczynia się do osiągania lepszych wyników w sporcie, ale dodaje pewności siebie, gdy odkrywamy ciało. Usuwanie włosków nie jest obecnie fanaberią, ale koniecznością ze względów higienicznych i zdrowotnych.
Wizyta u lekarza – niezależnie od specjalizacji – to często dla wielu osób ostateczność. Zgłaszają się dopiero wówczas, gdy odczuwają znaczne pogorszenie samopoczucia czy też zauważą występowanie objawów i dolegliwości, które są uciążliwe, a wcześniej nie miały miejsca
Coraz chętniej gramy w płatne gry - najpopularniejsze z nich to wciąż loterie i gry liczbowe. W kręgu zainteresowań znajdują się ponadto konkursy, w których trzeba wysyłać sms’y, a także zdrapki. Wiele osób obstawia również wyniki zdarzeń sportowych.
Ogólnopolski dzień otwarty dla dziewczyn odbędzie się 19 kwietnia w uczelniach technicznych w całej Polsce.
Dziś Polska jest na 19 miejscu w Europie w rankingu, wyznaczanym przez wartość Europejskiego Indeksu Równouprawnienia. Sytuacja poprawia się z roku na roku, jednak nadal jesteśmy poniżej europejskiej średniej w tym obszarze. Jak swoją sytuację widzą sytuację widzą same zainteresowane, a jak otaczający je mężczyźni? Aby to zrozumieć, Grupa Havas przeprowadziła w Polsce badanie na reprezentatywnej dla populacji grupie, zadając badanym pytania o postrzeganie kwestii równości płci w naszym kraju.
Wiadomo, że kobiece ciało zmienia się po porodzie. Nabrzmiały brzuch i pełniejsze piersi bywają stanem przejściowym, ale co z nieestetycznymi rozstępami lub bliznami po cesarskim cięciu czy nacięciu krocza? Te ostatnie są nie tylko przyczyną kompleksów, ale i często źródłem bólu. Jakie nowoczesne rozwiązania proponują specjaliści ginekologii estetycznej i plastycznej? O to pytamy lek. med. Tomasza Bastę, z krakowskiej Intima Clinic.
Czy forma prawna związku ma jakieś znaczenie, jeśli chodzi o postrzeganie wspólnych finansów przez partnerów? Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez Maison&Partners na zlecenie firmy Wonga, małżeństwo zmienia sposób patrzenia na wspólne pieniądze. Partnerzy w związkach formalnych chętniej prowadzą wspólne finanse i są bardziej skorzy do pomocy w przypadku problemów drugiej połówki.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności