www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Studentka - artykuły

PROGRAM MENTORINGOWY Lean in STEM 2017

Strona www: www.leaninstem.pl

Kobiecy Mentoring rozwojowy to niezwykła szansa dla dziewczyn, które planują karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) - globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki. Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z ośmioma partnerami z branży technologicznej i, przede wszystkim, z Mentorkami - prawdziwymi Mistrzyniami w obszarze technologii i nauki już po raz trzeci, będzie inspirować młode, utalentowane dziewczyny do sięgania wyżej.

Mentorkami w programie Lean in STEM są postacie niezwykle inspirujące: prezeski firm technologicznych, dyrektorki wielkich fabryk, wybitne naukowczynie, twórczynie start-upów, międzynarodowe ekspertki w swoich dziedzinach - Kobiety Mocy w technologii, innowacji i nauce.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych. A także wszystkich dziewczyn, które swoją przyszłość wiążą z nauką lub technologią.

50 mentorek i 50 mentorowanych

Tegoroczna, trzecia edycja Programu Mentoringowego Lean in STEM jest wyjątkowa. Dzięki zaufaniu, jakie zdobyliśmy i wielkiemu sukcesowi poprzednich edycji, aż 50 dziewczyn może liczyć na opiekę mentorską 50 niezwykłych kobiet w siedmiu obszarach rozwojowych. Wsparcie kobiet, które budują spektakularne kariery w branży technologicznej i nauce stwarza unikatową szansę dla młodych, ambitnych dziewczyn na zaplanowanie swojej zawodowej przyszłości.

Do programu zgłaszać można się od 30 marca br. do 15 maja włącznie na stronie: www.leaninstem.pl/program-mentoringowy. Mentorka z nadesłanych aplikacji wybierze jedną mentorowaną (mentee) i będzie pracować z nią przez pół roku nad wspólnymi celami rozwojowymi. Każda para wypracuje własny schemat każda relacja zbudowana w czasie trwania programu ma inny, wyjątkowy charakter. Projekty mogą być bardzo konkretne i wspierać konkretne badania naukowe, projekty technologiczne, czy inicjatywy społeczne, ale może to być praca nad sobą, swoją samoświadomością zawodową, pewnością siebie, autoprezentacją, tak zwanymi umiejętnościami miękkimi.

W tym roku supermoce Mentorek podzieliliśmy na takie obszary rozwoju jak:

  • Przywództwo i kariera zarządcza
  • Tajemnice kariery w globalnej korporacji i procesie produkcyjnym
  • Chcę mieć start-up
  • Chcę działać w kontekście globalnym
  • Kariera naukowa i akademicka
  • Nauka w kontekście popularyzacji
  • Umiejętności miękkie w technologiach i nauce

Po co mentoring?

Mentoring kobiecy to partnerska relacja między mistrzynią (mentorką) a uczennicą (mentee), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennicy. Polega na inspiracji, stymulowaniu i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych mentorki. Pozwala na świadome zarządzanie życiem i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie. Mentoring jest procesem dwustronnym z tej relacji czerpie nie tylko mentee, ale też mentorka, która ma szanse zobaczyć wiele spraw z innej perspektywy i zyskać mnóstwo nowych impulsów do rozwoju osobistego. Celem długoterminowym mentoringu jest wszechstronny rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań.

Więcej informacji o Programie Mentoringowym Lean in STEM na stronie: www.leaninstem.pl


data ostatniej modyfikacji: 2017-03-31 11:50:04
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Aleksandra Korszuń