W jaki sposób młody kierowca może oszczędzić na ubezpieczeniu OC?

Młody kierowca nie ma łatwo, ponieważ nie dość, że musi zmierzyć się z zakupem swojego pierwszego pojazdu, to zwykle czekają go wyższe stawki na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jednak warto wiedzieć, że zawsze istnieją sposoby na to, by ograniczyć wydatki z tego tytułu i poniżej przedstawiamy najlepsze z nich. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Niższe OC dzięki dokładnemu porównaniu oferty ubezpieczalni

Wielu z nas wychodzi z założenia, że skoro ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego, kto wejdzie w posiadanie samochodu, to zawsze możemy spodziewać się takich samych ofert od ubezpieczycieli. Jednak wystarczy poświęcić nieco więcej czasu na zebranie informacji, a dojdziemy do wniosku, że oferta na OC dla młodego kierowcy może być bardzo różna nie tylko pod względem zakresu ochrony, ale również kosztów, jakie trzeba będzie ponieść. Jeśli zatem liczymy na oszczędności na polisie OC, to powinniśmy mieć to na uwadze i poświęcić nieco więcej czasu na porównanie oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Całe szczęście nie będzie to takie trudne, jak by się mogło wydawać, zwłaszcza że do swojej dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim miejsca, które mogą dostarczyć nam wielu cennych informacji. Na pewno pomocna okaże się sama wyszukiwarka internetowa, ale nie tylko. Warto też pomyśleć o skierowaniu się na serwisy branżowe, w szczególności na te, które zostały wyposażone w darmową porównywarkę ubezpieczeń.

To nowoczesne narzędzie, które skupia w jednym miejscu oferty od wielu różnych ubezpieczalni. Aby skorzystać z pomocy porównywarki, wystarczy wypełnić krótki formularz odpowiednimi danymi. Po chwili będziemy mogli przeglądać poszczególne oferty i to posegregowane według własnego kryterium (również według cen), a gdy będziemy chcieli zapoznać się ze szczegółami polisy, to zrobimy to jednym kliknięciem.

Niższe OC dzięki dopisaniu do samochodu współwłaściciela

Jeśli sprawdzimy, na jakiej podstawie wyliczana jest składka za OC, to zauważymy, że istotne znaczenie ma doświadczenie kierowcy oraz to, jak zachowują się na drogach. Bezszkodowa jazda od lat, czy regularne opłacanie składek zwykle skutkuje tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe doceniają kierowców. Przekłada się to nie tylko na ciekawą ofertę na ubezpieczenie OC, ale również na wiele zniżek i przystępną wysokość składki. Niestety młodzi kierowcy już na to nie mogą liczyć i zwykle płacą o wiele więcej, niż doświadczony kierowca.

Oczywiście są pewne sposoby, żeby obniżyć wysokość swojej składki i jedyne, co trzeba zrobić, to po prostu dopisać do samochodu współwłaściciela. Jak wskazuje strona ubezpieczamy-auto.pl, wybór takiej osoby nie może być przypadkowy, ponieważ niższe OC zapewni nam doświadczony kierowca i właśnie na jego wsparcie warto zdecydować. Warto jednak zauważyć, że takie rozwiązanie niesie ze sobą pewne ryzyko, ponieważ jeśli młody kierowca doprowadzi do stłuczki, czy innego zdarzenia na drodze, to jego współwłaściciele mogą stracić część zniżek.

Niższe OC dzięki odpowiedniemu pojazdowi

Kupując pierwszy pojazd, zwykle staramy się sięgać po marki, o których marzyliśmy. Jednak takie podejście nie zawsze wychodzi nam na korzyść, ponieważ nasze decyzje zakupowe mogą wpływać na wysokość stawki OC. Wszystko dlatego, że są pewne marki, które ubezpieczyciele uważają za bezpieczne, więc ostatecznie możemy spodziewać się za nich niższej składki OC. Na pewno na oszczędności będziemy mogli liczyć przy zakupie samochodu marki Suzuki, FSO, czy nawet Dacia.


data ostatniej modyfikacji: 2023-01-24 10:50:31
Komentarze
Polityka Prywatności