Studentka w świecie bukmacherki

Coraz chętniej gramy w płatne gry - najpopularniejsze z nich to wciąż loterie i gry liczbowe. W kręgu zainteresowań znajdują się ponadto konkursy, w których trzeba wysyłać sms’y, a także zdrapki. Wiele osób obstawia również wyniki zdarzeń sportowych.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Totolotek - zakłady wzajemne obstawia około 13% Polaków. Wśród graczy przeważają osoby młode, z dużych miast. Spora grupa z nich to studenci, pracownicy korporacji oraz biznesmeni.

Według badań CBOS, obstawianie wydarzeń sportowych należy do najpopularniejszych odmian hazardu. Wśród graczy przeważają mężczyźni, jednakże na grę u bukmacherów zaczynają coraz częściej decydować się także kobiety w różnym przedziale wiekowym, w tym spora grupa studentek. Panie najchętniej wybierają stawianie nietypowych zakładów bukmacherskich (np. jakie imię otrzyma dziecko brytyjskiej pary książęcej). Przed postawieniem zakładu najlepiej sprawdzić ranking - który bukmacher oferuje najlepsze kursy i typy (przykładowe tu: www.legalsport.pl/typy-bukmacherskie)

Kobiety grają dla rozrywki

Kobiety, jako klientki firm bukmacherskich są w zdecydowanej mniejszości (4% do 15% w zależności od badań). Zauważyć można jednak tendencję wzrostową wśród pań - wynika ona głównie z zwiększającej się popularności zakładów bukmacherskich. Niemałe znaczenie ma tu także niewątpliwa zmiana nastawienia społecznego do tej formy płatnej gry, która przestała kojarzyć się z czymś niemoralnym, cechującym margines społeczny. Kobiety obstawiające zakłady u bukmachera nie liczą w większości na wygraną, traktują grę, jako formę rozrywki, relaks. Oczywiście niektóre z nich (do tej grupy należą m.in. studentki) grając w zakładach liczą na możliwość podreperowania budżetu.

Do niedawna pokutowała opinia, że punkt bukmacherski wygląda niczym z filmowego kadru - obskurny, nieprzyjemny, zlokalizowany w dzielnicy o szarganej reputacji. Nic bardziej mylnego, lokale tego typu obecnie można bardziej przyrównać do kawiarni charakteryzującej się gustownym wystrojem i miłą obsługą niż punktu bukmacherskiego. Na wielu zamontowanych ekranach telewizyjnych gracze mają sposobność oglądnąć mecze, wymieniając się przy tym między sobą poglądami i spotykając ze znajomymi - po prostu miło spędzają czas. Punkt bukmacherski spełnia dzisiaj oprócz możliwości obstawienia zakładów, również towarzyskie oraz społeczne funkcje.

Istotnym czynnikiem, który zwiększa zainteresowanie płci pięknej grami liczbowymi jest wejście w życie nowej ustawy hazardowej, dzięki której granie online przez internet stało się bezpieczniejsze - bukmacherzy muszą posiadać licencję Ministerstwa Finansów.

Większe zainteresowanie wśród kobiet zakładami bukmacherskimi jest podyktowane ponadto coraz szerszą ofertą tych niezwiązanych ze sportem, dotyczących np. show - biznesu (np. kto wygra taniec z gwiazdami) bądź polityki (posiadający licencję Ministerstwa Finansów bukmacher z Warszawy ma zakłady dotyczące najpopularniejszych wydarzeń politycznych w tym roku m.in. czy PiS w nadchodzących wyborach samorządowych wystawi kandydaturę Beaty Szydło na prezydenta Warszawy - kurs 3).

W innych krajach tematyka show - biznesowa jest o wiele bardziej rozwinięta wśród operatorów zakładów bukmacherski. W Polsce tak naprawdę ta gałąź bukmacherki dopiero raczkuje. Wraz z rozwojem tej tematyki, przybędzie zapewne większa ilość grających pań.

Kobieta gracz

Jak już była mowa powyżej kobiety traktują grę, w tym m.in. stawianie zakładów, jako przede wszystkim formę hobby. Z psychologicznego punktu widzenia rozróżnia się trzy typy kobiet - graczy:

  • niezamożne marzące o życiu na poziomie (gra jest tutaj formą możliwości zarobienia)

  • kierujące się chęcią podniesienia własnej wartości (m.in. niespełniony związek - wygrana to synonim szczęścia)

  • traktujące grę wyłącznie, jako dobrą rozrywkę (stawiają w zakładach drobne kwoty. Zabawą w stawianiu zakładów jest dla nich samo ich stawianie).

Zakłady bukmacherskie jak każdy rodzaj gry o charakterze hazardowym, wiąże się z możliwością popadnięcia w uzależnienie - zdrowy rozsądek jest tu podstawą.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-13 12:19:09
Komentarze
Polityka Prywatności