Nie wiesz która polisa na życie jest najlepsza?

Nie można stwierdzić, że istnieje jedna polisa ubezpieczeniowa na życie, która jest najlepsza dla wszystkich. To, które ubezpieczenie będzie odpowiednie dla Ciebie, zależy od Twojego profilu (wiek, płeć, stan zdrowia itp.) oraz wyboru ochrony ubezpieczeniowej (termin, kwota, rodzaj ubezpieczenia, kapitał itp.). Z tego powodu ważne jest, aby porównać polisy ubezpieczeniowe na życie na podstawie swoich potrzeby i indywidualnych danych.

Czy studentka potrzebuje ubezpieczenia na życie?

Temat może nie jest przyjemny, ale nieunikniony. Zastanów się, co by się stało, gdybyś niespodziewanie zmarła? Oczywiście Twoja rodzina i przyjaciele byliby zdruzgotani, ale co z Twoimi finansami? Czy opłaty za studia, książki, mieszkanie, życie w innym mieście itd. nie nadwyrężają rodzinnego budżetu? A może rodzice lub inna osoba musiała wziąć pożyczkę, aby pomóc Ci utrzymać się na studiach? Jeśli wszystko pójdzie dobrze, odpracujesz to po zakończonej nauce, a jeśli nie?

Ubezpieczenie na życie mogłoby ewentualnie pokryć te długi, więc Twoi bliscy pogrążeni w żałobie, nie musieliby zastanawiać się, w jaki sposób spłacić zaległe lub pozostałe raty. Wystarczy, że Ty za życia zadbasz o to, aby znaleźć rozwiązanie z wystarczającą ochroną. Pomoże Ci w tym zestawienie najlepszych polis na życie.

Następnie musisz podpisać umowę i wskazać uposażonego, czyli osobę, która otrzyma ubezpieczenie w przypadku Twojej śmierci. Upewnij się, że jest to ktoś, komu ufasz. Od tego momentu pozostaje Ci tylko opłacanie składek co miesiąc (lub co kwartał, lub raz na rok, w zależności od sposobu skonfigurowania oferty).

Rodzaje najlepszych polis na życie

Różne rodzaje ubezpieczeń na życie działają na różne sposoby. Niezależnie od tego, czy chcesz zabezpieczyć swoich bliskich, czy masz inny powód, możesz znaleźć ofertę ubezpieczenia na życie dla polisy dostosowanej do swojej sytuacji. Najczęściej jest to:

  • Terminowe ubezpieczenie na życie – zawierane na określony termin np. do osiągnięcia konkretnego wieku.

  • Bezterminowe ubezpieczenie na życie – polisa zawierana na czas nieokreślony, czyli aż do śmierci.

Aby znaleźć najlepszą polisę na życie, musisz porównać kilka ofert i pomyśleć o trzech rzeczach:

  • rodzaju ubezpieczenia na życie, którego potrzebujesz,

  • wymaganej kwocie polisy na życie,

  • okresie, przez jaki masz podlegać ubezpieczeniu.

W tym kalkulatorze ubezpieczeń na życie dopasujesz najlepsze rozwiązanie dla siebie i obliczysz, na jaką wysokość opłacanej składki Cię stać. Jeśli nie narzekasz na zdrowie, otrzymasz dostęp do najlepszych dostępnych polis na życie w danym czasie. W niektórych przypadkach składki nie przekroczą 100 zł miesięcznie.

Czy warto wykupić ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby?

Jest to powszechny dodatek do polis na życie, ale możesz również uzyskać na ten cel oddzielne ubezpieczenie. Nikt nie oczekuje poważnych chorób, ale jeśli ciężko zachorujesz, pieniądze mogą bardzo się przydać.

Często takie rozwiązanie pozwala również pokryć koszty hospitalizacji, operacji chirurgicznej oraz rehabilitacji. Dlatego warto rozważyć taką dodatkową opcję ubezpieczenia podczas poszukiwania najlepszej oferty polisy na życie.data ostatniej modyfikacji: 2021-05-13 09:58:48
Komentarze
Polityka Prywatności