Jaką uczelnie wybrać w Krakowie? Maturzysto, rozwiewamy twoje wątpliwości!

Liczba uczelni w Krakowie jest naprawdę duża. Osoby chcące studiować mogą wybierać spośród placówek państwowych oraz prywatnych. Niestety, nie każda szkoła wyższa ma do zaoferowania ciekawe kierunki, a poziom kształcenia niektórych pozostawia wiele do życzenia. Na co zatem się zdecydować, aby jak najlepiej zadbać o swoją przyszłość?

Wybierz uczelnię z tradycją i renomą

Ponieważ Kraków jest znany jako miasto studentów, jest w czym wybierać, jeśli chodzi o szkoły wyższe. Stanowi to zarówno wadę, jak i zaletę tego miejsca, ponieważ tak dużo opcji może utrudniać decyzję. Czym zatem się kierować, aby te kilka lat nauki było owocne? Najlepiej postawić na renomowaną uczelnię, która może pochwalić się ciekawą ofertą przyszłościowych kierunków. Taki jest właśnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

To największa uczelnia ekonomiczna w Polsce, która działa od 1925 roku. Kierunki studiów na UEK nieustannie są rozwijane, a oferta co roku zostaje wzbogacona o nowe specjalizacje. Co ważne, nauka w tej placówce znacznie ułatwia wejście młodym osobom na rynek pracy. Aż 85% studentów UEK-u udaje się znaleźć zatrudnienie jeszcze przed ukończeniem szkoły. To najlepszy dowód na to, że to uczelnia godna polecenia.

Duża w tym zasługa nowoczesnych planów zajęć, które uwzględniają zarówno teorię, jak i praktykę. Poza tym przedmioty są wykładane nie tylko przez nauczycieli akademickich, ale także działające aktywnie osoby z branży. To sprawia, że absolwenci są dobrze przygotowani do wykonywania swoich przyszłych zawodów i już w czasie nauki mogą zdobywać cenne doświadczenie.

Wiemy już, że UEK będzie dobrym miejscem do studiowania. Jednak co z kierunkiem? Oto kilka ciekawych propozycji, na które warto zwrócić uwagę.


Administracja

To propozycja dla osób, które chciałby w przyszłości pracować w jednostkach samorządowych lub placówkach administracji rządowej. Studia Administracja UEK obejmują zagadnienia z różnych dziedzin prawa, koncentrując się oczywiście na prawie administracyjnym. Inne przedmioty wykładane na kierunku to m.in. zarządzanie, ochrona własności intelektualnej czy podstawy przedsiębiorczości. Co ważne, zajęcia są współprowadzone przez praktyków, pełniących funkcje w sektorze publicznym, więc studenci mogą czerpać z ich cennego doświadczenia.


Zarządzanie zasobami ludzkimi

Jeśli najlepiej czujesz się, pracując z ludźmi, chcesz zarządzać pracownikami, prowadzić rekrutacje i szkolenia, to warto zainteresować się kierunkiem Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Studia te pozwolą Ci rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne, pokażą Ci jak sprawnie komunikować się z personelem, organizować ich zadania czy prowadzić grupowe projekty. Dzięki temu będziesz mógł rozpocząć karierę w branży HR, pracując jako specjalista w przedsiębiorstwach, korporacjach czy instytucjach samorządowych.


Zarządzanie i inżynieria produkcji

To kierunek, który pozwala połączyć zainteresowania z zakresu zarządzania, ekonomii i przedmiotów technicznych. Jego celem jest wykształcenie specjalistów, zajmujących się zarządzaniem procesami produkcji na wszystkich jej etapach. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach o różnym profilu działalności na stanowisku specjalisty ds. zarządzania procesami.

Więcej ciekawych propozycji znajdziesz na stronie uczelni.


data ostatniej modyfikacji: 2022-11-04 09:46:27
Komentarze
Polityka Prywatności