Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet

Aby uczcić Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet, obchodzony 19 listopada, British Council, organizacja reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej, przygotowało inspirujące historie przedsiębiorczyń oraz daje możliwość zgłoszenia się do swoich programów wspierających rozwój kobiet.

W wielu krajach kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane na rynku pracy. Mimo iż przedsiębiorczość może być skutecznym sposobem wpierania kobiet w znalezieniu zatrudnienia i uzyskania niezależności finansowej, to brak dostępu do adekwatnej edukacji w tym zakresie, szkoleń, finansowania i środków wsparcia dla biznesu sprawiają, że rozpoczęcie własnej działalności może być wyzwaniem. British Council oferuje dwa programy mające na celu wzmocnienie pozycji kobiet oraz wsparcie ich w zdobyciu wiedzy i umiejętności ułatwiających otworzenie własnej działalności gospodarczej bądź znalezienia zatrudnienia.

,,Leadership for Gender Equality”, będący częścią programu Stronger Together, to bezpłatny kurs internetowy mający na celu wspieranie młodych liderów i liderek oraz przygotowanie ich do wprowadzania zmian w kwestiach równości płci. W ramach kursu dostępne są materiały do pracy samodzielnej, w tym filmy, podkasty i artykuły, a także możliwość sieciowania z rówieśnikami i rówieśniczkami z innych krajów.

Program British Council ,,Women in STEM” to okazja do otrzymania stypendium na studia magisterskie na kierunkach nauk ścisłych, technologicznych, inżynieryjnych lub matematycznych na jednym z najlepszych brytyjskich uniwersytetów. Już niebawem, po raz trzeci, British Council uruchomi swój program stypendialny dla kobiet z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii Północnej, Kosowa, Serbii, Czarnogóry, Kazachstanu, Uzbekistanu i Turcji.

W British Council wierzymy, że wzmacnianie pozycji kobiet i dziewczyn oraz osiągnięcie równości płci to niezwykle ważne części tworzenia inkluzywnych i prosperujących społeczeństw. Właśnie dlatego prowadzimy nasze projekty, które otwierają nowe możliwości dla kobiet i dziewcząt na całym świecie.

Z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet, prezentujemy również inspirujące historie pięciu przedsiębiorczyń, które w ciągu ostatnich lat były uczestniczkami naszych programów, partnerkami, lub stypendystkami. Wśród nich znalazły się, między innymi, Chrysella Lagarias z Grecji, która założyła firmę Blacklight, aby poprawić poziom życia osób niewidomych i niedowidzących, oraz Haizea Najera z Hiszpanii, założycielka marki ALLCA, produkującej dywany z recyklingowanego poliestru.

Historie dostępne są w języku angielskim na stronie www.britishcouncil.org.tr/en/about/blog/women-entrepreneurs


data ostatniej modyfikacji: 2022-11-09 12:07:20
Komentarze
Polityka Prywatności