
Inżynier? Kiedyś kobiety nie myślały o tym, aby podejmować studia techniczne, a tym bardziej wiązać swoją przyszłość z zawodem inżyniera. Swego czasu przyjęło się w społeczeństwie przeświadczenie, że inżynier to typowo „męski” fach, natomiast kobiety powinny studiować kierunki humanistyczne.

Mężczyźni częściej niż kobiety wyrażają chęć posiadania potomstwa. Różnice w kwestii planowania dzieci są szczególnie duże wśród osób, które już je posiadają: kobiety, które mają już dzieci, skłonne są do powiększenia rodziny znacznie rzadziej niż mężczyźni - wynika z badania CBOS.

U otyłych nastolatek typ sylwetki wpływa na zdrowie kości: figura typu "jabłko" jest pod tym względem gorsza niż figura typu "gruszka" - informuje serwis EurekAlert.

Niejedna z nas wspomaga swój organizm specjalnie preparowanymi witaminami. Jednak musimy pamiętać, że to odpowiednie jedzenie dobrze wpływa na nasze zdrowie. Z tym, że jedne rzeczy opłaca się jeść bardziej niż inne. Sprawdź, co jest zdrowe!

Ponad połowa kobiet o niskim statusie materialnym ma objawy depresji do 14. miesiąca po porodzie - wynika z badań opublikowanych w piśmie "Pediatrics". Badania, w których wzięło udział 198 dorosłych matek wykazały, że mieszkanki miast o niskich zarobkach są bardziej narażone na depresję poporodową.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomiła "Pomost", czyli pierwszy w Polsce program wspierający rodziców-naukowców, który ma umożliwić im pogodzenie opieki nad dzieckiem z karierą zawodową.

Od kilku tygodni mieszkanki Zielonej Góry ogarnęła głęboka psychoza. Kobiety boją się wychodzić same po zmroku a ze sklepowych półek znikają paralizatory i gaz pieprzowy. Późnym popołudniem miasto jest opustoszałe. Jedynie wzmożony jest ruch samochodowy świadczący o tym, że kobiety boją się korzystać z komunikacji miejskiej.

Kobiety są wybierane na stanowiska kierownicze wówczas, gdy funkcje te wiążą się ze szczególnym ryzykiem niepowodzenia. To wnioski z badań psycholożki, dr Michelle Ryan, która opublikowała je na łamach kwartalnika "Psychology of Women Quarterly", zajmującego się tematyką feministyczną.

Na początku 2005 roku ówczesny rektor amerykańskiego Harvardu Lawrence Summers stwierdził podczas konferencji naukowej, że między płciami istnieją wrodzone różnice intelektualne, co tłumaczy, dlaczego wśród wykładowców nauk ścisłych oraz inżynieryjnych przeważają mężczyźni. Słowa te wywołały prawdziwą wrzawę wśród zgromadzonych uczonych, a zdegustowana wystąpieniem swego kolegi prof. biologii Nancy Hopkins z Massachusetts Institute of Technology wyszła z sali. Kontrowersyjne wystąpienie Summersa doprowadziło ostatecznie do jego rezygnacji z zajmowanego stanowiska.

Zapraszamy do wzięcia udziału w nietypowym konkursie – dwa opowiadania Twojej skóry. Ponieważ zbliżają się Walentynki postanowiliśmy włożyć w konkurs nomen omen „trochę uczucia”. Wyobraziliśmy sobie, jak może czuć się nasza skóra przy różnych problemach skórnych.

Sens dowcipu wolniej dociera do mózgu kobiet, za to mają one subtelniejsze poczucie humoru, niż mężczyźni. Do wniosku takiego doszli naukowcy amerykańscy po przeprowadzeniu badania, którego wyniki opublikował brytyjski dziennik "Times".

Trwa rekrutacja, prowadzona przez Agencje Pracy LSJ na stewardessy. Pracodawca, to irlandzkie tanie linie lotnicze. Posiada 32 bazy w Europie i kursuje na 146 trasach. Dzięki temu jest możliwość poznania bardzo wielu miejsc. Wymagana jest umiejętność pracy z ludźmi oraz bardzo dobra znajmość języka angielskiego.

Dzisiaj znajomość języka angielskiego staje się podstawą niemal w każdym zawodzie. Nie wystarczy już ukończenie studiów, żeby znaleźć dobrą pracę. Wielu pracodawców oprócz tytułu magistra wymaga od nas doświadczenia zawodowego nabytego podczas trwania studiów oraz coraz cześciej umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Możliwość wyboru przez ciężarną miejsca porodu i osoby sprawującej opiekę medyczną, pełna informacja o metodach łagodzenia bólu oraz zapewnienie kontaktu z noworodkiem - to zalecania, które Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w projekcie rozporządzenia dotyczącego standardu opieki okołoporodowej.

Jak pokazują nowe badania, kobiety o blond włosach są bardziej agresywne niż brunetki i rude. Naturalne - ale i farbowane - blondynki z większą determinacją od kobiet ciemnowłosych walczą, by postawić na swoim.